»Državni sekretar na ministrstvu za finance Metod Dragonja je zato nasprotnikom 'prodaje finančne suverenosti države' obljubil, da bodo za Abanko preučili alternativne lastniške scenarije, a da prodaja poteka po zarisani časovnici.«
»Če bi Abanka ostala v državni lasti, bi bilo treba spremeniti strategijo upravljanja državnega premoženja in z drugačno metodo izvesti privatizacijo.«
»Ustavitev prodaje bi morala Slovenija še pred tem izpogajati pri Evropski komisiji.«
»Neko pravilo v Evropski uniji je, da vse države namenjajo sredstva za mednarodno razvojno pomoč. Cilj je, da bi države za to namenile 0,3 odstotka svojega proračuna. Slovenija tega ne dosega in tudi še nekaj časa ne bo dosegala – zdaj dajemo približno polovico te ravni.«
»To je ugodno za dolžnike in tudi razbremenjuje naš poračun. Na drugi strani pa to predstavlja velik pritisk na delovanje finančnega sektorja, bank in finančnih vlagateljev.«
»Energetska neodvisnost in varnost sta ključni za suverenost in neodvisnost.«
»Država je v Abanko vložila kar 780 milijonov evrov, prodala pa jo je za borih 444 milijonov.«
»Gospodarstvo gre skozi določene cikle, ki se jim ne da izogniti. Vsi sledimo cilju, da ne bi zašli v recesijo, država pa mora uravnavati mešanico ekonomskih politik, da lahko kompenzira za zunanje šoke.«
»S tem smo v Sloveniji izgubili še zadnjo sistemsko banko v državni lasti. S tem smo izpostavljeni tveganju, kje bo država, če pride kriza in zrastejo obrestne mere, dobila denar po ugodni ceni.«
»Popolnoma nesprejemljiva je, ker svojo propagando nezakonito financira iz tujih virov, ki so najtesneje povezani z avtoritarno vlado sosednje države, s čimer sta resno ogroženi naša suverenost in finančna neodvisnost.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju